"Trafiği Ne Kadar Biliyoruz? – 2012" bilgi yarışması başlıyor...

İlköğretim okullarında, "Trafiği Ne Kadar Biliyoruz?" bilgi yarışmasının tatlı telaşı başladı. İlköğretim okulları 6. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen yarışmanın başvuruları 13-28 Şubat tarihleri arasında okul müdürlüklerine yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Trafik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleşen Trafiği Ne Kadar Biliyoruz? Bilgi yarışmasının başvuruları okullara asılan afişlerle öğrencilere duyuruldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada, İstanbul geneli ilköğretim okulu 6. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilecek. Öğrencilerin; trafik kurallarını öğrenerek bilinçli ve daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan yarışmada, öğrenciler trafik bilgilerini bir kez daha gözden geçirebilecekler. "Trafiği Ne Kadar Biliyoruz?" bilgi yarışması İstanbul geneli 1.666 ilköğretim okulları 6. sınıf öğrencileri arasında düzenlenecek. Başvurular 13-28 Şubat tarihleri arasında okul müdürlüklerine yapılacak. Okullar 3 asil 1 yedek öğrenciden oluşan grubunu belirleyecek ve ilçeler arası yarışmaya hak kazanan grupla yarışmaya katılacak. İBB Trafik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek yarı final de, gruplar final için yarışacak.

Final ve ödül töreni 8 Mayıs 2012 tarihinde saat 13.30 da Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde düzenlenecek. Finale kalan öğrenciler birincilik için yarışacaklar. Birinci, ikinci, üçüncü gruba ve dereceye giren bütün grup öğrencilerine çeşitli ödüller verilecek.
  • Birincilik Ödülü (1 Grup 4 Öğrenci) : Ipad + 1 yıllık Ücretsiz Dershane Eğitimi

  • İkincilik Ödülü : (1 Grup 4 Öğrenci) : Notebook + 1 yıllık Ücretsiz Dershane Eğitimi

  • Üçüncülük Ödülü: (1 Grup 4 Öğrenci): Dijital Fotoğraf Makinesi + 1 yıllık Ücretsiz Dershane Eğitimi

  • Dördüncülük, Beşincilik, Altıncılık Ödülü: (1 Grup 4 Öğrenci): Dershane ücretinde % 50 indirim (10 eşit taksit ile) + 300 TL değerinde hediye çeki verilecektir.

  • Yedincilik, Sekizincilik ve Dokuzunculuk Ödülü: 300 TL değerinde hediye çeki verilecektir.
Resmin büyük hali için tıklayın!